Про результати проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Про результати проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

В рамках інформаційної кампанії з 25 листопада по 10 грудня фахівці із соціальної роботи Краснокутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели 7 інформаційно-виховних заходів в загальноосвітніх школах Краснокутського району, де було охоплено 130 осіб. Мета заходів - підвищення обізнаності дітей щодо різних форм насильства, створення соціального простору, вільного від насильства, профілактика запобігання насильства, жорстокого поводження та запобігання реальної загрози вчинення насильства. Також фахівцями Центру на центральній алеї Краснокутщини було проведено вуличне анкетування «Що я знаю про насильство?».

Під час заходів фахівці акцентували увагу на важливості Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», розповіли про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, яка створена на базі Краснокутського РЦСССДМ, та алгоритм дій при виявленні фактів домашнього насильства, жорстокого поводження.

Краснокутським РЦСССДМ було розроблено та розповсюджено інформаційні листівки і буклети відповідної тематики.