Краснокутське бюро правової допомоги інформує

Краснокутське бюро правової допомоги інформує

Як відновити втрачений або пошкоджений документ про професійну освіту?

Особи, які втратили документ про професійну освіту або додаток до нього, можуть відновити документи, звернувшись до закладу, який їх видав, із відповідною заявою.

Якщо такий заклад припинив свою діяльність – заяву потрібно адресувати до його правонаступника. Інформацію про правонаступника можна дізнатися в місцевому управлінні освіти. Якщо ж правонаступник відсутній, заяву потрібно подати в управління освіти Міністерства освіти і науки АР Крим, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації або в місцеву облдержадміністрацію. Вони мають визначити заклад, який замовляє та видає дублікат документа.

У заяві про виготовлення дубліката документа про професійну освіту потрібно зазначити:

  1. прізвище, ім’я та по батькові людини, на ім’я якої видано документ;
  2. місце проживання особи, на ім’я якої видано документ;
  3. телефон особи, на ім’я якої видано документ (за наявності);
  4. назву закладу освіти та рік його закінчення;
  5. назву документа, який втрачено/пошкоджено;
  6. причини втрати або пошкодження;
  7. інші відомості, які заявник вважає суттєвими для отримання дубліката.

Дублікат документа замовляється через Єдину державну електронну базу з питань освіти – електронний реєстр, де зберігається інформація про всі освітні документи, видані після 2000 року.

У дублікаті буде відображено назву закладу на момент його закінчення випускником, печатку, посаду, підпис, прізвище та ініціали керівника закладу освіти, який його видав. У верхньому правому куті також проставляється відмітка “Дублікат”.

Якщо інформації про документ немає в Базі, то заклад професійної освіти може замовити дублікат, використовуючи інші відомості, наприклад, виписку з архіву.

В іншому випадку особі потрібно звернутися до суду для встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту здобуття відповідної освіти. Дану справу суд розглядатиме в порядку окремого провадження, судовий збір за яку становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

 

Матеріали взяті : https://www.legalaid.gov.ua/publikatsiyi/yak-vidnovyty-vtrachenyj-abo-poshkodzhenyj-dokument-pro-profesijnu-osvitu/

 

Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  - звертайтеся до відділу «Краснокутське бюро правової допомоги»  Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: смт. Краснокутськ, вул. Миру, 138. тел. (05756) 3-26-50.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).