Нагадування пасічникам та сільгоспвиробникам району

Нагадування пасічникам та сільгоспвиробникам району 10 червня 2019

Згідно Закону України «Про бджільництво» ст. 13 – кожен хто тримає у власному користуванні пасіку повинен бути зареєстрований в місцевих органах самоврядування, за місцем проживання, мати на неї ветеринарно-санітарний паспорт.

Дотримуватися правил «добросусідства», розташування пасіки, згідно чинних норм. При утриманні великої кількості бджіл (більше 10 сімей) розташовувати їх за межами села або на окраїні (так як пасіка є видом діяльності, то до них діють санітарні вимоги щодо санітарної зони, а саме 300 м до населеного пункту – Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів).

Пасіка що утримується в населеному пункті має бути огороджена суцільним парканом висотою 2,5 метри – інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл п. 1.3.

Проходити щорічне лабораторне дослідження підмору бджіл.

Звертаємо увагу керівників сільськогосподарських підприємств та власників земельних ділянок про необхідність дотримання встановлених вимог стосовно оброблення сільськогосподарських культур та земель пестицидами та агрохімікатами.

Згідно Закону України «Про бджільництво», інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства, та сприяти розвитку бджільництва, адже це підвищує запилення рослин та підвищує врожайність якщо звичайно не використовувати самозапилюючі гібриди рослин.

При проведенні обробок сільськогосподарських угідь відповідно ст.37 Закону України «Про бджільництво», сільськогосподарським підприємствам, за три дні до внесення засобів захисту рослин, необхідно через засоби масової інформації повідомити спілку пасічників району,  сільських, селищних голів (для повідомлення бджолярів, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км) про обприскування, вказавши час обробки, препарат, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Проводити обприскування в час, коли найменший літ бджоли – ранок, вечір, та в безвітряну погоду.

Статтею 38 цього ж Закону передбачено, що порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно–правову або кримінальну відповідальність, згідно з законами України.

Пам’ятайте, що кожна з сторін відповідає перед законом щодо невиконання діючих норм.