Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

21 липня 2017 року в районній державній адміністрації відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Краснокутській районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Костянтина Цвірка.

У ході засідання начальник Краснокутського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Харківській області - Світлани  Шатохіна довела до відома присутніх інформацію по двох питаннях, що розглядалися на засіданні, а саме: про зняття карантинних обмежень по сказу єнотовидної собаки та кота з смт Краснокутськ з прилеглими до нього угіддями та  про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней в Україні. Зокрема вона доповіла про затверджений та виконаний План оздоровлення вогнища по сказу єнотовидної собаки та кота в смт Краснокутськ з прилеглими до нього угіддями,  а також: «Згідно офіційного повідомлення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з початку 2017 року в Україні зареєстровано 85 випадків виникнення африканської чуми свиней, в зв'язку з чим, приймаючи до уваги надзвичайну небезпечність захворювання, необхідно вжити всіх заходів з профілактики та недопущення збудника на територію Краснокутського району» - повідомила С.І. Шатохіна.

З першого питання членами комісії було принято рішення про зняття карантинніих обмежень по сказу 

У зв'язку з епізоотичною ситуацією щодо африканської чуми свиней на території України, можливістю поширення збудника захворювання, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації вирішила  забезпечити проведення щотижневих епізоотичних обстежень свинарських господарств та особистих господарств громадян з метою визначення клінічного стану поголів’я свиней в них. В разі виявлення порушень дотримання охоронно-карантинних заходів в свинарських господарствах, надавати керівництву господарств рекомендації (пропозиції) щодо їх усунення, з визначеними термінами. Не допускати торгівлю продуктами тваринного походження у невстановлених для цього місцях. Провести оперативні рейди з метою виявлення та припинення стихійної торгівлі продуктами тваринного походження у невстановлених місцях.

Акцентовано увагу на необхідності проведення більш активної роз'яснювальної роботи із суб'єктами підприємницької діяльності, які займаються вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням і реалізацією продукції з них.