Обережно: вірусний гепатит А!

Обережно: вірусний гепатит А!

Краснокутське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області доводить до відома населення, що серед загальної захворюваності вірусними гепатитами (ВГ) в Україні найбільшу питому вагу має гепатит А (ВГА). За рівнем захворюваності він поступається лише грипу та ГРВЗ.

За 2017 рік  в Харківській області зареєстровано 125 випадків вірусного гепатиту А проти 38 випадків в 2016 році. В епідемічний процес залучено 9 районів області в т.ч. м. Люботин. Найбільше число звернень населення за медичною допомогою, яким встановлений діагноз вірусний гепатит А зареєстровано в Балакліївському районі. Станом на 06.02.2018 діагноз встановлений 40 хворим із них 18 дітей. При проведені епідемічних  розслідувань встановлено, що фактором передачі стала питна вода незадовільної якості.

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) - це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки та травного каналу.

ЯК УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ ВІРУСОМ ГЕПАТИТУ А:

1. Використовувати для пиття та миття посуду лише перекип‘ячену воду (воду кип’ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).

2. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.

3. При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі треба мати з собою запас питної води (краще бутильованої).

4. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми - обдати окропом.

5. Слід суворо дотримуватись правил особистої гігієни - обов‘язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету

6. Не варто займатись самолікуванням, а при появі перших ознак захворювання слід терміново звернутись до лікаря.